Serdecznie zapraszam na  wystawę prac plastyczno-rękodzielniczych uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy Nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Toruniu.

W ciągu roku szkolnego 2020/2021 w ramach zajęć kształtujących kreatywność oraz zajęć przysposabiających do pracy realizowałam program autorski pn.: „ Techniki plastyczno-rękodzielnicze jako poszukiwanie  środków wyrazu artystycznego”. W trakcie naszych zajęć  powstawały prace: kredką rysowane, farbą malowane , dłutem wyryte, ogniem malowane, nitką wyszyte. Zastosowane techniki były dostosowane do możliwości rozwojowych i ruchowych danego uczestnika zajęć. Czasami wymagały prowadzenia ręki, podpowiedzi słownej lub dokładnej instrukcji pokazowej. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wśród uczniów nowa technika pirografia. Na zajęciach pracy w drewnie uczniowie odkrywali swoje  umiejętności i doskonalili je. Często przełamując swoje obawy i niechęci  doświadczali tego ,że potrafią o wiele więcej niż myślą.

Autorami zaprezentowanych prac są uczniowie: Patrycja T, Alicja G, Michał Sz, Dominika Ś, Krystian M, Krzysztof Ch, Łukasz P, Oskar B, Seweryn F, Kacper Ch, Piotr B, Mateusz W, Patrycja N, Kacper C, Weronika L, Michalina W.

Jolanta Grulkowska