W wyniku akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”, zebraliśmy 9837,10 zł...

W naszym Zespole Szkół Nr 26 do akcji przyłączyliśmy się w listopadzie 2017 roku.

Zbiórkę pieniędzy postanowiliśmy przeprowadzić wśród społeczności szkolnej oraz w szeroko rozumianym środowisku społecznym. Zaprojektowaliśmy własne plakaty i znaczki, które w formie przylepnej wykonał nam zaprzyjaźniony pracownik firmy reklamowej, wykonaliśmy pojemniki na pieniądze, podziękowania w formie dyplomów oraz przygotowaliśmy szereg pism, które wystosowaliśmy do wybranych urzędów i instytucji i po uzyskaniu ich zgody na przeprowadzenie zbiórki przeprowadziliśmy akcję informacyjną oraz przygotowaliśmy uczniów do zaplanowanych wizyt.

Postanowiliśmy zbiórkę podzielić na dwa etapy: pierwszy w okresie świąt Bożego Narodzenia, a drugi w okresie Wielkiego Postu. W pierwszym okresie nasi najstarsi uczniowie „występowali” jako kolędnicy w przebraniach i strojach ludowo-wiejskich śpiewając kolędy, a w okresie Wielkiego Postu nasi młodsi uczniowie prezentowali przygotowane w szkole stroje kujawskie.

Udało nam się odwiedzić i zebrać pieniądze:

• w pięciu budynkach Urzędu Miasta Torunia, w tym w siedzibie Prezydenta Miasta Torunia,
  • w trzech budynkach Urzędu Marszałkowskiego, w tym w siedzibie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu,
  • wśród pracowników Rektoratu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika,
  • wśród uczestników dyskoteki karnawałowej zorganizowanej przez WTZ „Arkadia” w klubie studenckim „Od Nowa”,
  • wśród pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Rubinkowo”w Toruniu,
  • wśród członków ZNP w Toruniu oraz w naszej szkole.
  • do akcji włączyli się również pracownicy Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej.

Na uwagę zasługuje fakt włączenia się do akcji zaprzyjaźnionej z nami szkoły ogólnodostępnej – Szkoły Podstawowej Nr 11 w Toruniu, gdzie uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z zaangażowanymi nauczycielami zebrali kwotę 1683,52 zł.

Wszyscy okazali się bardzo hojni i byli zadowoleni z wizyty naszych uczniów, którzy postanowili pomóc dzieciom z dalekiego kraju. Darczyńcom wręczaliśmy znaczki, podziękowania w formie dyplomów oraz wykonanych w szkole ceramicznych aniołów i serduszek.

Zakończenie akcji zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy w połączeniu z Dniem Patrona naszej szkoły– ks. prof. Józefa Tischnera w dniu 12 marca 2018 r. Zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich instytucji, które wspomogły nas w akcji. Przygotowaliśmy wystawę fotograficzną z przebiegu zbiórki i nagłośniliśmy akcję w lokalnych mediach. Na zakończenie uroczystości odbył się krótki koncert młodej toruńskiej artystki - Joanny Czajkowskiej – Zoń.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza pomoc trafi do tych, którzy pomocy potrzebują, a nasi uczniowie dołączają serdeczne pozdrowienia dla swoich rówieśników w Syrii.

Zapraszamy do fotorelacji z naszej akcji

List ambasadora UNICEF, Artura Żmijewskiego

O nas na stronie UNICEF