Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

informuję, że w najbliższym czasie planujemy otwarcie oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Nr 26 w Toruniu.

Decyzja o posłaniu dziecka do oddziału przedszkolnego musi zostać podjęta odpowiedzialnie z pełną świadomością ryzyk, zagrożeń oraz obowiązków bezwzględnie ciążących na Państwu jako rodzicach oraz na pracownikach przedszkola.

Wprowadzone zgodnie z wytycznymi ogłoszonymi w dniu 30 kwietnia 2020 r. przez Ministra Edukacji Narodowej wspólnie z Ministrem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. ograniczenia i restrykcje mogą zmniejszyć ryzyko związane z dowozem i przebywaniem dzieci w grupie przedszkolnej, ale go nie wyeliminują.

Potrzeba dużej odpowiedzialności i dyscypliny nas wszystkich przy organizacji tego trudnego przedsięwzięcia.

Rodzicu,

• przyprowadzaj do przedszkola dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych,
  • przekaż dyrektorowi informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne, aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w przedszkolu,
  • nie posyłaj do przedszkola dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji,
  • nie pozwalaj zabierać dziecku do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek,
  • regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny i podkreślania, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie,
  • ucz dziecko odpowiedniego sposobu zasłaniania twarzy podczas kichania i kasłania,
  • przyprowadzaj i odbieraj dziecko z przedszkola tylko kiedy jesteś zdrowy, z zachowaniem dystansu społecznego min. 2 m od pracowników przedszkola, innych dzieci i ich rodziców,
  • przekaż dziecko nauczycielowi przy drzwiach wejściowych od strony parkingu z zachowaniem zasady 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, i rygorystycznego przestrzegania wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk),
  • wyraź pisemną zgody na pomiar temperatury ciała dziecka jeśli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.

Wzór wniosku o powrót dziecka do oddziału przedszkolnego zostanie udostępniony na stronie internetowej www.szkola26.torun.pl po ustaleniu daty otwarcia przedszkola.

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa w związku z uruchomieniem Oddziałów Przedszkolnych "Czerwone Jabłuszko" w Zespole Szkół Nr 26 w Toruniu znajduje się tutaj.